Admija®

  DDM, Masarykova třída 958
  735 14 ORLOVÁ 4           CZ

ZMĚNY v Software

CelSAWin CZ

 


NOVINKY č. 365 / 16.09.2016


Předmět: 365 / "Změny podle nového celního zákona a nařízení vlády"

změny V SOFTWARE II
NOVÁ VERZE sw CelSAWin CZ - IntraStat - DIČ

Na základě změn podle nového celního zákona a požadavků některých deklarantských pracovišť  jsme pro Vás připravili aktualizaci platnou pro hlášení IntraStat za 08/2016 (zasílaných od září 2016) a následných:

"Kurz pro přepočet cizí měny - došlo ke sjednocení kurzu pro přepočet cizí měny na Kč. Pro oblast IntraStatu se již nebude používat pro přepočet hodnoty zboží uvedené v cizí měně kurz používaný k výpočtu celní hodnoty, ale kurz který zpravodajské jednotky používají pro přepočet hodnoty zboží v rámci daně z přidané hodnoty (dále jen "DPH"). Kurz pro DPH se použije jak pro přepočet hodnot pro stanovení překročení prahu pro vykazování, tak i pro přepočet hodnot při vykazování údajů IntraStatu. Podrobnější informace k přepočtu cizích měn naleznete na stránkách ČSÚ."

Popis změn naleznete níže.

Změny jsou přístupné na našich stránkách www.admija.cz formou nové instalační sady v nabídce "Informace - Aktualizace".

S pozdravem a přáním pěkného dne kolektiv Admija.
 

Popis změn IntraStat


Nový parametr pro IntraStat - necelní kurzy
V nabídce
"Služby - Nastavení - Parametry programu - Parametry pro IntraStat" je nový parametr "V podkladech zobrazovat jen necelní kurzy". Pokud si ho zapnete tak v podkladech pro IntraStat se Vám budou zobrazovat pouze kurzy vybrané měny bez příznaku "Celní" (prázdná hodnota Celní kurz pro měsíc).

Nový parametr pro IntraStat - DIČ
V nabídce
"Služby - Nastavení - Parametry programu - Parametry pro IntraStat" je nový parametr "Filtrovat necelní kurzy podle DIČ". Pokud si ho zapnete tak v podkladech pro IntraStat se Vám budou zobrazovat pouze kurzy vybrané měny bez příznaku "Celní" (prázdná hodnota Celní kurz pro měsíc) s filtrováním pro vybrané DIČ zadané v odstavci 2 (odeslání) a odstavci 8 (přijetí).

 

 

Další informace naleznete na http://www.admija.cz
Kontaktujte nás na admijamm@admija.cz
Tel.: 596512042, 596523429, Fax: 596512041 Mobil: 602517666, 602418395, 602106596

Přijměte prosím omluvu za naši obchodní nabídku software, informaci, avízo. Vaši adresu jsme získali z běžně dostupných zdrojů.

Nechcete-li dále přijímat informace o našem IS a jeho aktuálních verzích, odpovězte nám Předmětem: ODMÍTNUTO. Děkujeme.